Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Chico i Rita - Premiera na DVD dodano: 10-11-2011

18 listopada odbędzie się premiera filmu Chico i Rita na DVD. A to wszystko za sprawą dystrybutora filmowego - Gutek Film

Chico i Rita to animowana opowieść o wielkiej miłości utalentowanego pianisty Chico i pięknej, obdarzonej niezwykłym głosem Rity. Ich wspólna historia zaczyna się na Kubie w 1948 roku, ale los rzuci kochanków do Nowego Jorku, Paryża, a nawet Hollywood. Bohaterów filmu opartego na prawdziwej historii połączyło pożądanie, muzyka i taniec, które wprowadzają widza w prawdziwie latynoskie klimaty. Tanecznym krokom towarzyszy doskonała ścieżka dźwiękowa, na której usłyszymy jazz, cubop, mambo, sambę...To one nadadzą rytm gorącemu uczuciu. Miłość jest jak piosenka, której nigdy nie zapomnisz...

Ten animowany romans dostał  Nagrodą Główną dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Animowanego na Festiwalu Filmów Animowanych w Brukseli (2011).  

Zwaiastun filmu:

Prasa o filmie:

Najlepszy musical i jedna z najwspanialszych animacji tego roku. Ta przeurocza hiszpańska produkcja, poruszająca i zabawna, pełna zmysłowego czaru, a przy tym wierna realiom, opowiada o romansie kubańskiego kompozytora i pianisty jazzowego Chico z namiętną kubańską pieśniarką Ritą.

Philip French, „The Observer” 

 

O twórcy:

Fernando Trueba to wielokrotnie nagradzany scenarzysta, reżyser i producent. Jego „Belle époque” z udziałem Penelope Cruz wyróżniono Oscarem i nagrodą BAFTA dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Owocem przelotnego romansu Trueby z Hollywood była komedia romantyczna „Zbyt wiele” z Antonio Banderasem, Melanie Griffith i Daryl Hannah, po czym reżyser powrócił do rodzimej Hiszpanii, gdzie zrealizował m.in. „Dziewczynę marzeń”, ponownie z Cruz w roli głównej. Dokument Trueby o latynoskim jazzie  „Ulica 54” był zaczątkiem współpracy i przyjaźni reżysera z Javierem Mariscalem (drugi reżyser filmu „Chico i Rita”). W filmie koncertowym „Blanco y negro” doprowadził do spotkania kubańskiego muzyka Bebo Valdésa i hiszpańskiego gwiazdora flamenco Diega “El Cigala”. Obraz zdobył Latynoską Nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Muzyczny. Ostatni film Trueby „El baile de la Victoria” był hiszpańskim kandydatem do Oscara w 2010 roku i otrzymał aż 10 nominacji do Goyi.

 

oryg. tytuł: Chico & Rita

reżyseria: Fernando Trzeba, Tono Errando, Javier Mariscal
głosy: Mario Guerra (Ramon), Limara Meneses (Rita), Eman Xor Oña (Chico)
Hiszpania, Wielka Brytania 2010

Zapraszamy na oficjalną stronę filmu.Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. "Chico & Rita" - niesamowity film
  2. 1 lipca do polskich kin trafi "Chico y Rita"
  3. W Gdańsku do wygrania bilet na "Chico y Rita"
Gdzie: Źródło: GUTEK FILM
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!