Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Zmiany przepisów migracyjnych na Kubie dodano: 15-01-2013

Jak podaje rp.pl pierwszy raz od 50 lat Kubańczycy mogą podróżować za granicę jedynie z paszportem w związku z wejściem w w życie reformy prawa migracyjnego.

"Wraz z wejściem w życie nowych przepisów zniesiony został obowiązek ubiegania się o "pozwolenie na opuszczenie kraju" i "list z zaproszeniem" z zagranicy. Kubańczykom mieszkającym na wyspie wystarczy od tej pory paszport. Niepełnoletni muszą przedstawić zezwolenie od rodziców lub opiekunów.

Reforma prawa migracyjnego to pierwsza wielka zmiana wprowadzona przez prezydenta Raula Castro, bardzo oczekiwana przez społeczeństwo - zauważa agencja AFP. Jak przypomina, do tej pory wszystkie dokumenty, formalności i zezwolenia potrzebne do podróży kosztowały około 500 dolarów, podczas gdy średnia pensja na Kubie wynosi około 20 dolarów.

Reforma prawa migracyjnego otwiera granice Kuby dla wielu kategorii "nielegalnych emigrantów". Odwiedzać Kubę będą mogły osoby, które porzuciły wyspę nielegalnie po podpisaniu porozumień kubańsko-amerykańskich z 1994 roku, kiedy to Waszyngton zobowiązał się udzielać Kubańczykom co najmniej 20 tysięcy wiz rocznie."

Więcej przeczytacie na portalu rp.plWarto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Czy cadillaki znikną z kubańskich ulic?
  2. Kościół kubański wita Benedykta XVI
  3. IX MEGA BIBA: Tuesday, TuePMCESTAugust_August+0200RAugPMCEST
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!