Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Filmy Świata ALE KINO+ dodano: 21-11-2012

Kanał filmowy Ale Kino+ oraz AP Mañana po raz ósmy zapraszają na festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO+, który odbędzie się w pięciu największych miastach w Polsce i potrwa od 22 listopada do 3 grudnia. Festiwal prezentuje najlepsze filmy, których na co dzień nie można zobaczyć w polskich kinach. To filmowa podróż przez Amerykę Łacińską, Bliski i Daleki Wschód oraz Afrykę, obrazy pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, m.in. w Cannes, Wenecji, San Sebastian i Toronto.

Publiczność obejrzy 20 filmów fabularnych, z których aż 17 będzie pokazywanych w Polsce po raz pierwszy. Najpełniej reprezentowane będą kinematografie Brazylii i Izraela.

Ideą Festiwalu jest rygorystyczna selekcja i prezentacja w Polsce najwybitniejszych filmów spoza tzw. Świata Zachodniego. W programie imprezy znajdzie się 20 pełnometrażowych filmów fabularnych z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych. Dzięki swej oryginalności i świeżości filmy te są ważnym źródłem inspiracji, doznań oraz wiedzy o współczesnym świecie i człowieku. Większość z nich polska publiczność zobaczy po raz pierwszy.

Projekcje w ramach 8. Festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO+ odbywać się będą w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu, w następujących kinach i terminach:

  • Warszawa / 22-29 listopada / Kino Muranów, Kino Luna
  • Poznań / 25-28 listopada / Kino Muza
  • Gdańsk / 26-29 listopada / Kino Żak
  • Wrocław / 29 listopada - 2 grudnia / Kino Nowe Horyzonty
  • Kraków / 30 listopada - 3 grudnia / Kino Pod Baranami


Organizatorami Festiwalu są kanał filmowy ale kino+ oraz AP Mañana.

Więcej informacji o Festiwalu na www.filmyswiata.pl oraz www.facebook.com/filmyswiata.Gdzie: Gdzie: Gdańsk
Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Katowice: IV Festiwal Sztuki Naiwnej
  2. Chico i Rita - Premiera na DVD
  3. Festiwal Kino Latino
Gdzie: Źródło: Filmy Świata
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!