Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Wielokulturowe Warszawskie Street Party dodano: 24-08-2011

Już po raz piąty, redakcja portalu Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur, zaprasza na spotkanie z przedstawicielami  mniejszości etnicznych i kulturowych. Jak co roku, w ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się Wielokulturowe Warszawskie Street Party. Ideą imprezy jest promowanie dialogu międzykulturowego wśród mieszkańców Stolicy i ukazanie jej etnicznego bogactwa.

Tym razem wielokulturowa parada otwierająca Street Party, nawiązująca do wydarzeń przypominających karnawał w Rio, Notting Hill Carnival czy fiesty uliczne w Hiszpanii wyruszy 28.08.2011 pod hasłem ‘Warszawa - Wspólna sprawa’ o godz. 13.00 z Placu Bankowego.

Paradę poprowadzą m.in. prezentujące różnorodne style warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne, takie jak bębniarze Ritmodelia, samba karnawałowa Afro Carnaval, maculele Morro de Santana, Viva Cuba i grupa batucadowa Drumbastic, Steps4Salsa, Salsa Clasica, Salsa Factory, taniec brzucha Camibellies i The Siren Society, Samba Art oraz Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa.

Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Tutaj od godz. 14.00 na uczestników czekają koncerty, pokazy i warsztaty w czterech punktach miasteczka.

Na scenie wystąpią m.in.:  Warsaw Gamelan Group - muzyka gamelanu jawajskiego, El Mariachi 'Los Amigos' z Meksyku, Propabanda, ormiański zespół muzyczno-taneczny Musa-ler, Los Companieros - zespół ludowy muzyki peruwiańskiej i z regionu andyjskiego, Konoba - muzyka i taniec Afryki Zachodniej, Yoga Terror, Spektakl Matteo Mazzucca, Long Long - afro-electro, senegalski zespół Djolof-Man.

Będzie można również popróbować swoich sił podczas różnorodnych warsztatów (część będzie prowadzona z platformy, a część odbędzie się na ulicy, w centralnym punkcie Miasteczka): bębniarskich, capoeiry, izraelskiego tańca w kręgu, tańca z wachlarzami bojowymi (prowadzenie Julia Bui Ngoc), tańca japońskiego (Hana Umeda) czy tańca hula.

Wydarzeniem towarzyszącym Street Party jest Festiwal „Oblicza Orientu” odbywający się w dniach: 26 - 28 sierpnia, w Domu Kultury Ochota „OKO”, przy ulicy Grójeckiej 75 oraz w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12.

Więcej informacji o tym ciekawym wydarzeniu znajdziecie tutaj.Gdzie: Gdzie: Warszawa
Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Wielokulturowe Warszawskie Street Party: Sunday, SunPMCESTAugust_August+0200RAugPMCEST
  2. Wielokulturowe Warszawskie Street Party - galeria
  3. Angolskie rytmy w Polsce - wywiad z Dunią Pacheco
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!