Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Polskie kolędy w hiszpańskich, salsowych aranżacjach dodano: 26-11-2010

Dzięki grupie na Facebooku 'Kultura w tańcu - bo taniec to nie tylko kroki' dowiedzieliśmy się o niezwykłym projekcie, który z cała pewnością umili nam zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Za kilkanaście dni w internetowych sklepach muzycznych ukaże się niezwykła cyfrowa płyta z kolędami. Ukochane przez Jana Pawła II polskie pastorałki nagrano w rytmach latynoskiej salsy, samby i rumby.

Pomysł nagrania płyty narodził się w Stowarzyszeniu Akademia Wilanowska, grupie warszawskich pasjonatów polskiej kultury, którzy za cel postanowili sobie promowanie Polski. Przybliżanie obcokrajowcom tego, co w naszym kraju najpiękniejsze: "Polska dla wielu ludzi na świecie to przede wszystkim kraj Jana Pawła II. Natychmiastowe skojarzenie, wciąż najsilniejsze, mimo, że to już kolejny rok, kiedy nie ma z  nami "naszego" Papieża. Pomyśleliśmy, że byłoby dobrze, gdybyśmy mogli pokazać światu ukochane kolędy Jana Pawła II. Te, które były mu najbliższe."

Tradycyjne pastorałki oddano w ręce Reia Ceballo i innych współpracujących z nim polskich i kubańskich muzyków.

Połączenie latynoskiego temperamentu oraz polskiej tradycji daje niesamowity efekt. Od pierwszego taktu rozpoznaje się, że to kolęda, mimo, że pastorałki – w rytmach salsy, czaczy i rumby - śpiewane są po hiszpańsku. Jednak zamiast smutku płynie w nich nieopisana radość.

Czekamy na tę ciekawą płytę, a w międzyczasie na stronie Feliz Grupo Del Mundo "Grupa Szczęśliwego Świata" posłuchać możemy fragmentów kolęd.Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Zmarł kubański arcybiskup Pedro Maurice
  2. Bachata w restauracji Charlie: Saturday, SatPMCESTJuly_July+0200RJulPMCEST
  3. "Al Establo Nos Iremos" - Feliz Grupo Del Mundo
Gdzie: Źródło: FelizGrupo
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!