Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Latin Grammy bez nagrody w kategorii Latin Jazz dodano: 26-04-2011

Na początku kwietnia NARAS (The National Academy of Recording Arts and Sciences) ogłosiła skrócenie listy kategorii, w których przyznawane będą tegoroczne nagrody GRAMMY. Oznacza to również likwidację kategorii Latin Jazz. Muzycy, artyści jazzowi, jak i wydawnictwa muzyczne wszelkimi możliwymi sposobami nie chcą do tego dopuścić.

Decyzją NARAS obszar jazzowy nagradzany będzie w 4, a nie jak do tej pory 6ciu, kategoriach. Zlikwidowane zostaną nagrody za najlepszy współczesny album jazzowy (Best Contemporary Jazz Album), jak i najlepszy latynoski album jazzowy (Best Latin Jazz Album). Tym samym wszystkie rodzaje jazzu sprowadzone zostaną do jednego, tego samego poziomu i nagrodzone tylko raz.

Decyzja ta spotkała się z olbrzymim niezadowoleniem muzyków, artystów oraz wytwórców jazzowych
i nie tylko. W obronie kategorii Latin Jazz stanął przede wszystkim niesamowity muzyk, zdobywca wielu nagród i wykonawca latin jazzu - Eddie Palmieri.

Jeśli chcielibyście wesprzeć tę kategorię i ten rodzaj muzyki, z której w dużym stopniu czerpie również salsa, zachęcamy do podpisania się pod petycją w sprawie przywrócenia nagrody dla Latin Jazzu.

Petycja dostępna jest tutaj.Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Nagroda Grammy dla Kubańczyka Chucho Valdes'a
  2. Ogłoszono nominacje do nagrody Latin Grammy
  3. Koncert: Omar Sosa podczas Jazz Jantar 2011: Wednesday, WedPMCETNovember_November+0100RNovPMCET
Gdzie: Źródło: Blip TV
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!