Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Kuba. Daleka piękna wyspa. dodano: 26-08-2011

Kuba - daleka piękna wyspaPrzedstawiamy kolejną ciekawą pozycję książkową na temat Kuby autorstwa Agnieszki Budy – Rodriguez.

Opis książki:

"Intensywna, pasjonująca, pełna smaków, zapachów i barw, autobiograficzna opowieść zakochanej kobiety, która spędziła młodość na Kubie. Echa latynoskich rytmów, codzienne życie na egzotycznej wyspie, piękni i pogodni ludzie, miłość, zmysłowość, a wszystko muśnięte złowrogim cieniem Castro... To literacka podróż na Kubę, wyspę kuszącą i wciąż owianą tajemnicą."

 Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki:

"Lektura książki Budy – Rodriguez to wędrówka po miejscach omijanych przez przewodników. Zaglądamy między innymi do Varadero – letniej rezydencji położonej na półwyspie Hicacos, otoczonej wodami Cieśniny Florydzkiej. Kiedyś kurort należał do zamożnych kubańskich biznesmenów, później przejęli go rewolucjoniści – oczywiście ci z najwyższych elit. A jeśli coś należy do wszystkich, to nikt szczególnie o to nie dba (przynajmniej na Kubie), więc Varadero popadło w ruinę. Odwiedzamy również Francisco Guayabal – miasteczko założone przez amerykańskiego kapitalistę, który obok cukrowni wybudował fabrykę płyt z włókien trzciny cukrowej. I wspólnie z bohaterką poznajmy m.in. pracujących tam Polaków." [czytaj dalej na stronie www.kafeteria.pl]Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Wyspa niekończących sie miłości
  2. Upiór w Hawanie
  3. Co dalej z Kubą?
Gdzie: Źródło: www.kafeteria.pl
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!