Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

The Black Roots of Salsa - pokaz przedpremierowy dodano: 09-03-2011

Jeden, jedyny przedpremierowy pokaz niezwykłego filmu dokumentalnego o korzeniach Salsy - tylko na Festivalu Cubano w Łodzi!

Przyjazd grupy Louisa Chacona, kubańskiej legendy, to nie tylko warsztaty, które poprowadzi grupa Los Aspirinas, nie tylko Show, które dadzą podczas sobotniej Gali, ale również przedpremierowy pokaz filmu, który odbił się już bardzo szerokim echem na całym świecie.

Festival CubanoPo raz pierwszy w Europie, po raz pierwszy w Polsce - zapraszamy na projekcję wraz z odtwórcami głównych ról!

Historyczna podróż przez taniec i muzykę kultury afrokubańskiej. Jest to dokument ukazujący widzowi złożoność wielu tradycjonalnych i kulturalnych ruchów na Kubie.

Głęboko zakorzenione podejście do życia potomków afrykańskich niewolników wyrażone jest w rumbie kubańskiej. Tradycje przekazywane są przez pokolenia, równocześnie ewoluują i są pielęgnowane w starej formie.

Ukazując osobisty wkład artystów w ich pracę kulturową, film odkrywa religie afrokubańskie w formie wystąpień jako manifestację ich wpływu na jeden z najszybciej rozwijających się nurtów w dzisiejszej muzyce i tańcu. Bez frazy rytmicznej zwanej "Clave", która wywodzi się z tradycji Abakua, znana na całym świecie salsa nigdy by nie istniała.

Pokaz przedpremierowy wyłącznie dla uczestników Festiwalu odbędzie się w niedzielę wieczorem, przed koncertem finałowym.

The Black Roots of Salsa ("Czarne Korzenie Salsy") - film dokumentalny, czas trwania 2 godziny

  • Obsada: Adonis Panter Calderon, Luis Chacon 'Aspirina', Jennyselt Galata Calvo.
  • Reżyseria: Christian Liebich; Scenariusz Christian Liebich; Produkcja Christian LiebichGdzie: Gdzie: Łódź
Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Relacja z Festival Cubano w Łodzi
  2. The Black Roots of Salsa
  3. Przedstawienie - ROOTS – Latin Dance Project
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!