Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Film 'Habana Blues' dodano: 09-05-2011

Na portalu iplex obejrzeć możemy ciekawy film - Habana Blues - który doskonale obrazuje życie na Kubie, a który uczestnicy kongresu Festival Cubano obejrzeć mogli podczas przeglądu filmów kubańskich.

"Dwaj młodzi kubańscy muzycy - Ruy i Tito - mają to samo marzenie: osiągnąć sukces i sławę i... jak najszybciej wyjechać z Hawany. Ruy mieszka z Caridad i dwojgiem dzieci. Mimo, że się kochają, ich związek zmierza ku końcowi. Tito mieszka razem z babcią. Kiedy muzycy przygotowują swój pierwszy wielki koncert, dowiadują się, że Martha i Lorenzo - para hiszpańskich producentów muzycznych szuka talentów na Kubie. To może być dla nich wielka szansa na odmianę losu, dlatego postanawiają podbić serca Hiszpanów. Okazuje się jednak, że producenci w „wolnego świata” nie są bezinteresowni.

Jedną z większych atrakcji filmu jest rzadka możliwość ujrzenia prawdziwego życia młodych Kubańczyków. Kręcąc film Zambrano przeprowadził wywiady z pięćdziesięcioma zespołami muzycznymi, a filmowe poszukiwania hiszpańskich producentów odkrywają przed widzem całe bogactwo kubańskiej undergroundowej sceny muzycznej. Publiczność znajdzie tu wszystko - od punka do heavy metalu, poprzez reggae, ska i funk. Kubańscy nastolatkowie ubierają ciężkie buty, łańcuchy, czarne koszulki, stawiają włosy na punkową modę albo noszą rastafariańskie dredy. Próbują również przetrwać w obecnym systemie politycznym wciąż szukając swojej szansy na wolność i karierę."

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia Habana Blues.Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Cine Latino w Kinie Alchemia: Sunday, SunPMCESTMay_May+0200RMayPMCEST
  2. Suite Hawana
  3. Dokument o samochodach na Kubie
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!