Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Wywiad z Dennisem Thomsen - instruktorem Zumby dodano: 13.06.2012

Międzynarodowy prezenter fitness, instruktor Zumby i Ambassador Masala Bhangra Workout z Danii. Właściciel studia tańca Team LocoLatino. Charyzmatyczny i pełen pomysłów, swoją energią podbił serca miłośników Zumby w całej Europie, sprawiając, że zajęcia z nim to niezapomniane przeżycie.
Dennis będzie gościem Maratonu Zumba w Warszawie 16 czerwca i Wielkiego Pomorskiego Maratonu w Gdańsku 17 czerwca.

 

Salsowisko: Od jak dawna jesteś instruktorem Zumba Fitness®? Czy wcześniej byłeś tancerzem?

Dennis: Jestem instruktorem Zumby od sierpnia 2010. Tańczę całe życie – najpierw trenowałem taniec towarzyski z różnymi partnerkami z Danii, Rosji i Szwecji, a potem zacząłem tańczyć taniec irlandzki, jazz i hip-hop. Zdobyłem Puchar Świata oraz Mistrzostwo Świata w zawodach formacji w hip-hopie . Stworzyłem własną formację, którą trenowałem, układałem dla niej choreografie i sam w niej tańczyłem:) To był niesamowity czas w moim życiu!

Salsowisko: Co uważasz za najważniejsze w zajęciach Zumby?

Dennis: W Zumbie najbardziej niesamowite jest uczucie, że żyję robiąc to, co jest moją pasją. Wykorzystuję w niej moje wszystkie taneczne doświadczenia, a w czasie moich weekendowych podróży po różnych krajach poznaję wielu wspaniałych ludzi z całego świata.

Salsowisko: Wiem, że jesteś Ambasadorem Masala Bhangra Workout® . Mógłbyś powiedzieć nam coś więcej o tym programie?

Dennis: Tak, jestem Ambasadorem Masala Bhangra Workout® od września 2011. Masala Bhangra Workout® to indyjski program. Masala znaczy “pikantny”, a Bhangra to taniec ludowy Punjabu – razem znaczy to mniej więcej, że Bhangra jest “podostrzona” niektórymi ruchami Bollywoodu. Ludzie naprawdę uwielbiają ten trening, który buduje się krok po kroku jak staromodne zajęcia Aerobiku. Jestem pełen podziwu dla Sariny Jain, która go stworzyła!

Salsowisko: Twoje choreografie są bardzo oryginalne, skąd czerpiesz inspirację?

Dennis: Tworzę moje własne choreografie, głównie dlatego, że w przeszłości trenowałem wiele stylów tanecznych. Ale największą inspiracją jest dla mnie muzyka! Jeśli muzyka wpadnie mi w ucho, bardzo mnie to inspiruje i sam utwór tworzy dla mnie choreografię.
Mój mały sekret: mam Internetowe Radio w moim salonie i kiedy jestem sam w domu szukam muzyki z całego świata. Czasem słucham kanałów z Socą albo z Tangiem i kiedy usłyszę coś fajnego zapisuję sobie nazwę piosenki. Przeważnie mam na swoim iPadzie wiele piosenek, których chciałbym użyć, ale niektóre z nich kasuję, jeśli nie podobają mi się przy kolejnym odsłuchaniu.

Salsowisko: Jako Międzynarodowy Prezenter dużo podróżujesz, a Twoje Master Classes wciąż są zwariowane i bardzo energetyczne – skąd bierzesz na to wszystko energię?

Dennis: Kocham tańczyć, uczyć i spotykać wspaniałych ludzi, kocham też inne kultury – to WY dajecie mi energię. To moja pasja!

Salsowisko: Byłeś kiedyś w Polsce? Przygotowałeś coś specjalnie dla naszych miłośników Zumby?

Dennis: Nigdy nie byłem w Polsce i naprawdę naprawdę naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy spotkam was wszystkich. W zeszłym tygodniu, gdy zacząłem zdawać sobie sprawę, że już niedługo będę jechał do Polski poczułem, że powinienem przygotować dla Was coś specjalnego, więc ułożyłem moje Tango Roxanne. Mam nadzieję, że polscy miłośnicy Zumby je pokochają:)

Salsowisko: Twoje tatuaże – czy mają jakieś szczególne znaczenie? Czy są w jakiś sposób związane z Zumbą?

Dennis: Uwielbiam tatuaże i chciałbym mieć ich jeszcze kilka – pewnie moje lewe ramię też niedługo zostanie wytatuowane :D. Niektóre z nich mają znaczenie – na klatce mam imiona trójki moich dzieci i wytatuowany krzyż, który przynosił mi szczęście w zawodach hip-hopowych. Ale żaden z tatuaży tak naprawdę nie jest związany z Zumbą.

Salsowisko: Jak przekonałbyś ludzi, że Zumba nie jest „tylko dla kobiet”, albo że wcale nie jest „niemęska”?

Dennis: To ja powinienem przekonać wszystkich mężczyzn, że Zumba jest dla wszystkich – w końcu jestem mężczyzną!! haha! Ale w rzeczywistości nie tak łatwo ich o tym przekonać.. Zumba jest dla każdego i widzę jak życie wielu ludzi zmienia się na lepsze dzięki niej!! To naprawdę niesamowite!!

Salsowisko: I na koniec jeszcze jedno ważne pytanie - czy w czasie Maratonów w Polsce zdejmiesz koszulkę?

Dennis: Woooooooooooooooop! Zobaczymy – jeśli dziewczyny będą krzyczały wystarczająco głośno wszystko się może zdarzyć.

Z Dennisem rozmawiała Anna Cegłowska.

Przypominamy i serdecznie zapraszamy na Wielki Pomorski Maraton Zumby w Gdańsku 17 czerwca.

5


Warto zobaczyć Materiały powiązane: zumba

Wyraź swoją opinię!