Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Key Salsa Festival - wspomnienia dodano: 23.09.2011

Książę William, Selena Gomez i ponad 1000 uczestników tańczyli salsę 125 metrów pod ziemią.

Key Salsa Festival - pic1Tańczyć salsę można wszędzie. Jednak najbardziej ekstremalną imprezą salsową jest ta odbywająca się 125 metrów pod ziemią w Kopalni Soli w Wieliczce na którą zjeżdżają ludzie z całego świata.

Ciasne metalowe windy i ciemny szyb, następnie solny korytarz, piękne drewniane schody i na końcu przestronna kryształowa sala zwana Komorą Warszawa. W tym otoczeniu odbył się V Międzynarodowy KEY Salsa Festival. Impreza ta na dobre wpisała się w kalendarz kopalnianych wydarzeń. Przyciąga tłumy obcokrajowców i salsujących Polaków, a także największe sławy tego stylu tanecznego.

Ula Warejko pomysłodawczyni imprezy, wpadła na pomysł jej organizacji podczas innego zagranicznego kongresu. Rozmawiając z jednym z nowojorskich dj-ów dowiedziała się, że właśnie Kopalnia Soli w Wieliczce jest dla niego najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Polsce. Pierwszy festiwal został zorganizowany zupełnie za darmo. Kolejne przyciągały coraz więcej ludzi. Podczas piątego został pobity rekord zjazdów do kopalni podczas festiwalu.

Piątkowy wieczór należał do Frankiego Martineza i Abakua Dance Company z Nowego Jorku. Mistrz stylu linowego New York zaprezentował nowe show taneczne i niesamowitą formę. Kocie ruchy i perfekcyjny spektakl taneczny przyciągnął tłumy na warsztaty tej gwiazdy. Najwięcej wśród uczestników było nauczycieli salsy z polskich szkół i innych artystów.

Key Salsa Festival - pic4W sobotę taneczny spektakl przyjął formę wiadomości „BB Salsa News”. Humorystyczne informacje prezentował Johnny Vazquez wraz z Dominiką Karoń. Można było zobaczyć niepublikowany dotąd pierwszy taniec księcia Williama i Kate Middleton, którzy w ten sposób złamali wszelkie zasady królewskiej etyki. Z kolei Selena Gomez w wywiadzie obiecała, że wróci do Justina Bibera jeśli ten nauczy się tańczyć salsę. Na koniec prowadzący wiadomości Johnny, który przez ostatnie kilka miesięcy nie mógł tańczyć z powody poważnej kontuzji, urzekł publiczność śpiewając specjalnie przygotowaną na ten wieczór piosenkę.

Festiwal ten jest już rozpoznawalny na całym świecie. Cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród salseros ale również wśród artystów. „Móc ponownie tańczyć na tym evencie było dla mnie ogromną przyjemnością. Ponownie mogłem pracować z ludźmi którzy swym ciężkim wysiłkiem rozprzestrzeniają dzień w dzień kulturę salsową. Jeśli mam być szczery to na samym początku  idea tańczenia pod ziemią przerażała mnie, nie wyobrażałem sobie, że coś takiego może być w ogóle możliwe. Jednakże teraz muszę przyznać, że to doświadczenie tańczenia pod ziemią jest jednym z najlepszych w całej mojej karierze. Kopalnia soli to nie tylko oryginalne miejsce w którym to wydarzenie się odbywa, lecz także wiele ciekawych zakątków, które turyści mogą zwiedzać i podziwiać ich historię”. – Pablo Bez Hugo argentyński tancerz mieszkający w Madrycie już od 10 lat.

 

Organizatorzy: KEY Sp. z o.o., Kopalnia Soli „Wieliczka”, Fundacja Amenouzume

Patroni Medialni: Eska, Interia, Uroda.com, Fit.pl, Lounge Magazyn, Salsowisko.pl, Magazyn Place for dance, Kursnakurs.pl, Platforma Kiwi.

Sponsorzy: Hotel Turówka, Dee Jay Shop.

5Wyraź swoją opinię!