Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Taniec Baciata - Warszawa czy Trójmiasto - wciąż króluje na parkiecie dodano: 24.03.2014

Bachata - taniec użytkowy, zwany również w kraju baciatą czy bachiatą wciąż zwiększa swoją popularność na parkietach. Śmiało konkuruje o miejsce na parkiecie z Kizombą, Salsą i coraz modniejszym Zoukiem. Dlaczego? Czyżby Polacy z roku na rok stawali się coraz bardziej sensualni?

Jeszcze w 2007 roku na imprezach salsowych DJ serwował jedną czy dwie bachaty podczas całego wieczoru, a sam taniec był tańczony przez jedną, w porywach dwie pary.

Dziś wiemy, że bachatę bardzo łatwo opanować w domowym zaciszu, przy wsparciu  youtube'a. Można nauczyć się tego tańca na imprezie od partnera/partnerki nawet podczas jednej piosenki. Bachatę tańczy się w pozycji zamkniętej, otwartej, a nawet solo, a początkujące partnerki z gracją tańczą nawet w butach tanecznych – na wysokim obcasie.

Konsultując wśród tancerzy rozwój bachaty w kraju doszedłem do kilku wniosków. Bachata zyskała na popularności dzięki:

  • Zwiększeniu się ilości bachatowych filmików na youtubie
  • Uczestnictwu Polaków w festiwalach zagranicznych, gdzie taniec ten częściej królował na imprezach. Bachata pojawiała się na warsztatach festiwalowych. 
  • Pojawieniu się pasjonatów tego tańca i promocja przez nich tego tańca na rodzimym gruncie
  • Zwiększeniu się ilości tancerzy bachaty na parkiecie, a to dodało odwagi tancerzom nieśmiałym
  • Animacjom podczas imprez
  • Sklepom z  muzyką oraz nauką bachaty na DVD

Dziś przychodzą pary przed ślubem i proszą szkoły tańca o zajęcia 'baciaty na pierwszy taniec'. Czy to Warszawa czy Trójmiasto czy też Kraków, popularność tego tańca nie spada.

Tymczasem popularność salsy spada. To często właśnie kosztem salsy 'baciata' oraz inne nurty muzyczne wkradają się na salsowe imprezy i należy tutaj sobie zadać pytanie  jak dziś nazywać imprezy taneczne, które parę lat temu zwaliśmy SalsaParty.

5


Warto zobaczyć Materiały powiązane: warszawa

Wyraź swoją opinię!