Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Festival Cubano od kuchni dodano: 09.04.2011

Festival Cubano 2011Już za kilkanaście dni odbędzie się w Łodzi II Festival Cubano. Organizatorami tego przedsięwzięcia są Urban Dance Zone Łódź i Salsa Bielsko. Aby zachęcić Was do przyjazdu zorganizowaliśmy ciekawy wywiad z jedną z organizatorek - Elą Brajnert-Michalak

 

Dlaczego zaangażowaliście się w projekt Festival Cubano i co Was motywuje do dalszej pracy?

Uwielbiam Salsę Kubańską i kulturę tego kraju. Dotychczas, by uczestniczyć w wydarzeniach o podobnym charakterze, zapaleńcy z Łodzi musieli podróżować po całym kraju. Nadarzyła się okazja by zorganizować Festival Cubano w Łodzi i z ogromną chęcią z niej skorzystałam. Do pracy nad festiwalem motywuje mnie radość, która płynie z tańca oraz nieodparta chęć podzielenia się nią z innymi ludźmi.

 

Czy koordynacja działań przy takiej imprezie jest ciężka? Co sprawia najwięcej trudności?

Koordynacja działań przy tak dużych imprezach jest wymagająca, szczególnie biorąc pod uwagę międzynarodową rangę wydarzenia. Najwięcej trudności sprawia wprowadzenie w życie wszystkich fajnych pomysłów, które wpadają nam do głowy i to, że czas tak szybko biegnie do przodu. Dzięki wspólnej pracy dwóch Szkół i wielkiego zaangażowania wielu ludzi, którzy kochają to co robią, organizacja tego festiwalu jest przyjemnością.

 

Organizacja kongresu to spore wyzwanie i olbrzymia ilość pracy ale również zarządzanie budżetem. Nie boicie się ryzyka finansowego?

Ryzyko istnieje zawsze, ale "Kto nie ryzykuje - ten nie ma".

 

Wielu fanów salsy uważa, że poprzednia wersja Festivalu Cubano, była najlepszym kongresem kubańskim w Polsce. Czy Wy też tak uważacie?

Mogłam osobiście uczestniczyć w poprzedniej edycji Festivalu Cubano w Krakowie i to, że był to najlepszy kongres kubański w Polsce w roku 2010 nie pozostawia żadnych wątpliwości, potwierdzają to także liczne komentarze, które pojawiły się po zeszłorocznym festiwalu.

Wspaniała organizacja, oraz atmosfera podczas warsztatów i towarzyszących im imprez, udzieliła się wszystkim uczestnikom i na długo pozostała w pamięci. Jerzy Sałamun, który ze swoim zespołem Salsa Bielsko stworzył Festival Cubano, włożył w jego organizację bardzo dużo pracy i serca - nie mogło więc być inaczej.

 

Dlaczego tym razem FC odbywa się w Łodzi ?

Ponieważ współorganizatorem Festiwalu jest Szkoła Tańca Urban Dance Zone, która mieści się właśnie w Łodzi. Dodatkowo Łódź leży w Centrum Polski, jest więc strategicznym miejscem na tego typu imprezę, na którą przyjadą także ludzie z innych miast.

 

Cykl imprez BeforeFC to bardzo ciekawe wsparcie medialne głównej imprezy. Jesteście z niego zadowoleni? Skąd się wziął pomysł na taką formę reklamy?

Jestem bardzo zadowolona z przebiegu tych imprez. Dotychczasowe Before FC cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród salseros i nie tylko. Uczestniczyli w nich zarówno mieszkańcy Łodzi i okolic jak również osoby z całego kraju. Cykl imprez Before FC organizowany jest również w Bielsku Białej i Krakowie. Jest to przedsmak Festivalu Cubano 2011. Poprzez te imprezy chcę przekazać ludziom ideę Festivalu Cubano oraz pokazać klimat gorącej Kuby, jaki towarzyszyć będzie całemu festiwalowi.

 

Jaki punkt Festival Cubano jest Waszym zdaniem najważniejszy / najciekawszy ?

Cały festiwal jest obfity w ciekawe pomysły. Chcę zapoznać łódzką społeczność z kulturą kubańską. Oprócz warsztatów i wieczornych imprez zorganizowany zostanie konkurs fotograficzny, międzynarodowa premiera filmu kubańskiego oraz  koncert znanego kubańskiego zespołu. To taniec, muzyka i obraz Kuby w  jednym miejscu. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

Czy instruktorom i artystom poprzedniej edycji FC nasz kraj przypadł do gustu ?

Instruktorzy i artyści uczestniczący w pierwszej edycji byli bardzo zadowoleni z przebiegu Festivalu Cubano. Wszyscy są zgodni co do tego, że organizowanie tego rodzaju imprez w Polsce jest wspaniałym pomysłem.

 

Czy spodziewacie się dużej ilości gości spoza Polski?

Uczestnicy z zagranicy będą stanowić ok. 20% festiwalowej społeczności. Przyjadą goście z krajów takich jak: Niemcy, Ukraina, Republiki Bałtyckie, Czechy, Słowacja,Anglia, Austria, Bułgaria, Francja, Włochy i wiele innych.

 

Czego możemy Wam życzyć przy realizacji projektu?

Pysznej zabawy i nauki podczas Festivalu Cubano, w rytmach gorącej Salsy Kubańskiej.

Ela Brajnert Michalak
Właścicielka Szkoły Tańca Urban Dance Zone z Łodzi
5


Warto zobaczyć Materiały powiązane: cubano, festival

Wyraź swoją opinię!