Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Wydarzenie: Salsa Libre i afrokubański weekend


  • Rozpoczęcie: 30 września 2011, o godzinie 22:15

  • Zakończenie: 2 października 2011, o godzinie 14:00


Nadchodzi wyjątkowy afrokubański weekend w Warszawie pod nazwą Variedades del Caribe (Różnorodność Karaibów). W dniach 30.09-2.10.2011 Studio Tańca i Klub Muzyczny Salsa Libre dla mieszkańców stolicy przygotowało energetyczne i ciekawe kulturowo warsztaty taneczne połączone z wieczornymi imprezami.

W programie warsztatów będzie można spróbować salsy kubańskiej, rumby, reggaetónu, czy cuban ladies styling. Variedades del caribe to także nauka takich egzotycznych technik, jak palo congo, salsa con afro, sals suelta / despelote. Wieczorami będą mieć miejsce dwie imprezy taneczne z animacjami oraz premiera pokazu Ani Zając i Michała Lewandowskiego (Timbaila).

Więcej o warsztatach przeczytacie tutaj

OPISY ZAJĘĆ

1. Reggaeton - intensywne zajęcia angażujące całe ciało. Reggaeton to dużo ruchu i mało kroków, dużo izolacji, bardzo zmysłowe i prowokujące ruchy, które zostawiają mnóstwo miejsca na interpretację i dają dużo zabawy z własnym ciałem do dobrej, rytmicznej muzyki o zmiennym tempie.

2. Salsa con Afro - zajęcia solo łączące podstawowe kroki salsy oraz proste footworki z elementami ruchów pochodzących z tradycji afro kubańskiej (m.in. Orishas, arara, yuka). Okazja do przyprawienia salsy smakami czarnej Afryki.

3. Cuban Ladies Styling - sala kubańska w zmysłowym, kobiecym wydaniu, czyli jak w ulicznej, kubańskiej salsie tańczyć ładnie i przykuwać wzrok partnerów i ... koleżanek - zatańcz tak, aby oni patrzyli z podziwem, a one z zazdrością.

4. Palo - jeden z trzech tańców afrokubańskich mających swych korzenie w dorzeczu Congo wśród ludów Bantu, wywodzący się z religii Palo Monte. Jest to agresywny i szybki taniec, utożsamiany z tańcem wojennym, w którym występują charakterystyczne dla Palo ruchy imitujące między innymi cięcia maczetą i uderzenia dzidą.

5. Salsa Suelta/Despelote - Salsa tańczona solo, mieszanka footworków salsowych z elementami reggaetonu i ruchami charakterystycznymi dla tańców afrokubańskich. Kroki salsa suelta można też wykorzystać tańcząc w parach, znacząco wzbogacając swój styling.

6. Rumba Guaguancó - najpopularniejsza odmiana rumby kubańskiej, tańczona w parze, gra pomiędzy "kogutem" i "kurką", wcielająca tzw. "vacunao" ("zaszczepienie") - próbę zapłodnienia partnerkę przez partnera i obronę partnerki przed nią. Elementy guaguancó są dziś nieodłączną częścią salsy kubańskiej.Lokalizacja: Salsa Libre
Miejscowość: Warszawa
Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. II Cuban Ladies Weekend: Saturday, SatAMCESTJune_June+0200RJunAMCEST
  2. Salsa Kubańska z Pawłem "Boogalu" Bugałą: Saturday, SatAMCESTJune_June+0200RJunAMCEST
  3. I Cuban Ladies Weekend - Salsa Libre: Saturday, SatAMCETMarch_March+0100RMarAMCET