Nawigacja
Opowiem ci, mamo, co robią koty wyd. 2023
GEBE
39,2
zł
Zobacz ofertę sklepu
Opowiem ci, mamo, co robią koty wyd. 2023 marki Nasza księgarnia
Życie grubego Gbura jest poukładane i spokojne – toczy się (dosłownie!) od miski do kanapy i z powrotem. Jego ludzie stwierdzają jednak, że Gburowi niezbędny jest ktoś, kto go rozrusza… i tak rodzina rozszerza się o przygarniętą ze schroniska rudą kotkę Żabkę.
„Opowiem ci, mamo, co robią koty" to przezabawna historia obrazkowa, a jednocześnie pierwsza kocia encyklopedia dla niepokaźnego czytelnika, który nie będzie mógł się oderwać od przygód Żabki, Gbura i ich licznych przyjaciół. W tej książce czeka was jednak nie tylko czytanie i oglądanie rysunków, lecz także rozwiązywanie zadań i ćwiczenie spostrzegawczości przez wyszukiwanie poukrywanych poprzez autorkę szczegółów.
Już wkrótce wy także się przekonacie, iż co dwa koty, to nie jeden. Tylko czy Gbur uważa tak samo?
„Co robią koty? To dobre pytanie. Wcale nie jestem pewna, czy każdy Polak umie na nie odpowiedzieć. Dlatego moim zdaniem powinien poznawać te niezwykłe zwierzęta, gdy jest jeszcze niewiele znaczącym Polakiem. W rutynowym życiu, lecz i z mądrych, zabawnych, rozwijających wrażliwość książek. Potem nie tylko będzie umiał odpowiedzieć na pytania swoich dzieci,głównie nie przejdzie już obojętnie obok żadnego kota. Miłej lektury!"
Dorota Sumińska
Nikola Kucharska jest ilustratorką i autorką książek, komiksów, a także gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Współpracuje z wieloma wydawcami – pomiędzy innymi w Polsce, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej „Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód" nominowano w konkursie PTWK najpiękniejsza Książka Roku 2016, a „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych" (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat przychylny Dziecku i nominację w konkursie Przecinek i Kropka 2018.
Joanna Wajs w dzieciństwie chciała zostać stroicielką fortepianów. Nic z tego niestety nie wyszło, dlatego dziś jest tłumaczką literatury włosko- i anglojęzycznej, redaktorką, poetką oraz współautorką kilku książek dla dzieci – pomiędzy innymi „Dzikich przewodników. Zwierząt w mitach, baśniach i legendach" i „Zwierząt, które zniknęły. Atlasu stworzeń wymarłych". Jeśli akurat nic nie pisze ani nie czyta, to pewnie naprawia muszle nadepniętym ślimakom albo ratuje inne żyjątka – czasem na dodatek te, które wcale nie chcą być ratowane. Mieszka u swoich kotów (Buraka i Krewetki), ślimaka emeryta (Jana Marii) i wrony inwalidki (Nostromo).
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.