Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Radiowa Szkoła Tańca dodano: 10-02-2011

Polskie Radio Szczecin oferuje swoim słuchaczom ciekawy cykl słuchowiskowy: Radiowa Szkoła Tańca.

Na stronie instytucji przeczytać możemy:

Czy to możliwe, że irlandzki tancerz Michael Flatley potrafi wykonać 37 uderzeń stopą na sekundę? W którym roku został po raz pierwszy wykonany walc wiedeński i z jakim historycznym wydarzeniem jest związany? Czy to prawda, że ciągłe wirowanie w walcu może być przyczyną wielu groźnych chorób? Kto nazwał tango „smutną myślą, którą się tańczy”? W którym tańcu partner występuje w roli torreadora, a partnerka odgrywa rolę byka? Czy wiecie, że wywodzący się z Orientu taniec brzucha, jest w niektórych krajach arabskich zabroniony z powodów moralno – religijnych?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania i wiele, wiele innych znajdą Państwo w programie Radiowa Szkoła Tańca. W każdą sobotę pomiędzy 16.00 a 17.00 goście prowadzącej audycję Ireny Naumowicz – tancerze, instruktorzy tańca, muzycy - opowiadają o poszczególnych stylach tanecznych, ich historii i specyfice, a rozmowom towarzyszy muzyka charakterystyczna dla danego stylu.

Radiowa Szkoła Tańca to program dla każdego: dla tych, którzy tańczą, którzy chcieliby tańczyć i dla tych, dla których taniec to wciąż jeszcze nieznany ląd. Odkryjcie z nami magię tańca, dowiedzcie się, ile daje radości i jak pomaga w życiu!

Zapraszamy do słuchania.Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. O tańcu w Radio Gdańsk
  2. Israel Szerman - zouk w Brazylii - pl
  3. Wieczór Senegalu w Uanga
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!