Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Jakie buty do salsy, bachaty i kizomby ? dodano: 02.05.2016

Buty do tańcaGodzina energicznego tańca pozwala spalić nieco ponad trzysta sześćdziesiąt kalorii, co jest całkiem nie najgorszym wynikiem. Jeśli zatem potrzebujemy jakiejś formy odskoczni od fitnessu czy historii, to warto zapisać się właśnie na kurs tańca. Wciąż modna jest salsa i bachata ale warto też spróbować zouka brazylijskiego i kizomby. Taniec bowiem łączy i przyjemne, i pożyteczne. Dlaczego? Wysmuklimy dzięki temu naszą figurę i wzmocnimy nasze mięśnie, spalimy tkankę tłuszczową i przede wszystkim zdobędziemy nowe umiejętności. Takie zdolności na pewno w przyszłości zaprocentują na pewno, na przykład na balu czy na weselu. Trzeba jednakże zabezpieczyć się przed kontuzjami, zapewnić naszym stopom właściwą amortyzację i stabilność. Należy także zapobiegać różnego rodzaju otarciom. Te cele osiągamy poprzez wybór odpowiedniego rodzaju obuwie. W trakcie intensywnego treningu czy imprezy salsowej najważniejszą rzeczą dla damskiej stopy jest wygoda.Nie można jej po macoszemu traktować.

Wszelkie otarcia i kontuzje zepsuć mogą nawet najprzyjemniejszy i najbardziej owocny trening. Czy wybór takiego obuwia jest trudną rzeczą? Okazuje się, że niekoniecznie, bowiem wcale nie musi być on taki trudny. Okazuje się, że na rynku jest tak naprawdę obecnych wielu producentów obuwia do tańca, co sprawia, że możemy wybrać model według swoich własnych preferencji.

Bez względu na to czy zdecydujemy się na baleriny, buty sportowe czy eleganckie obuwie na obcasie, musimy pamiętać przede wszystkim o tym, żeby były one dla nas wygodne i żeby pozwalały nam na długi trening. Ich estetyka jest naturalnie sprawą drugorzędną. To pozwoli nam nie tylko w pełni cieszyć się tańcem, ale także totalnie kontrolować ruchy naszych nóg – jest zatem koniecznością, aby czuły się one wygodnie, ponieważ niewygodne obuwie może nas skutecznie zniechęcić do jakiejkolwiek przygody z tańcem. Jeżeli już wybraliśmy sobie jakiś ulubiony styl tańca, to najlepiej będzie właśnie pod niego dobrać odpowiednie obuwie. Zdradzę jednak małą tajemnicę. Większość profesjonalnych damskich butów do tańca jest niezależna dla stylu tańca użytkowego jakim jest salsa, bachata czy kizomba. Dobra tancerka jest w stanie zatańczyć w każdym obuwiu i wciąż pięknie wyglądać. Buty taneczne jednak ułatwiają taniec i są zdrowsze.

Przykładowo, do tańców w parach, gdzie źródło ich w Ameryce południowej i Afryce, najlepiej sprawdza się obuwie na wyższym obcasie. Nie dlatego, że są one ładne, lecz z tego powodu, że idealnie pozwalają one wykonać poszczególne złożone figury i ruchy, na co nie pozwoliłoby inne obuwie. Z reguły buty do tańca w stylu latynoskim mają wyższe i węższe obcasy, jednak nie powinniśmy przesadzać z ich wysokością, bo w za wysokich butach możemy szybko zmęczyć nasze nogi. Dopuszczalne są generalnie wszystkie fasony butów. Począwszy od satynowych szpilek, przez czółenka, po obuwie o charakterze bardziej sportowym – wszystko zależy od rodzaju tańca, jaki trenujemy. Najlepiej w tej kwestii poprosić o radę swojego instruktora, który z chęcią doradzi nam odpowiedni rodzaj butów. Przede wszystkim muszą to jednak być buty odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Najważniejsza w kwestii obuwia do tańca jest wygodna podeszwa. Nie ma dla tancerzy większych zagrożeń niż niestabilna stopa i niezabezpieczona kostka. To wręcz jest przepis na nieszczęście. Przez to może dojść do zachwiania, a co za tym idzie do poważnej kontuzji. Praktycznie niezbędny jest zatem zakup obuwia z ochroną kostek, ponieważ to gwarantuje nam o wiele większe bezpieczeństwo w tańcu. Do najbezpieczniejszych butów należą te, które mają welurową lub skórzaną podeszwę, ponieważ odznacza się ona o wiele większą elastycznością niż standardowe buty. Obuwie sportowe z pewnością sprawdzi się w tańcach nowoczesnych. Najlepiej, aby było to obuwie sportowe opierające się na welurowej podeszwie i koniecznie zabezpieczające kostkę przed kontuzjami. Nie mogą to zatem być byle trampki.

Przeczytaj opinię instruktorek tańczących salsę na temat butów tanecznych.

Warto pamiętać, że istnieją na rynku też buty do tańca towarzyskiego, a szczególnie mam na myśli tańce standardowe takie jak walce czy quickstepy. Obcasy obuwia do tych tańców posiadają zazwyczaj od czterech do siedmiu centymetrów. Buty pokryte są satyną, ale najważniejsze to to, że zakrywają one i palce, i pięty i najczęściej zapina się je na pasek na podbiciu. Zupełnie inna sprawa to buty do tańca ludowego. Obuwie to może się względem siebie znacznie różnić, jednak najczęściej chodzi o sznurowane kozaki. Takie, które pozwalają stopom oddychać. Ich podeszwa powinna być zrobiona ze skóry i podgumowana, nie grubsza jak siedem milimetrów, a ich obcas winien być typu klockowego. Jak widać, w tańcu ważna jest nie tylko energia, jaką emanujemy, lecz także istotne są elementy naszego stroju, ponieważ to one pozwalają nam tę energię z siebie lepiej wyzwolić i dają nam szansę lepiej zabłysnąć w tłumie innych tancerzy. To właśnie buty i determinacja stanowią podstawę do sukcesu na naszym kursie tańca. Warto zatem nie szczędzić na nie środków, ponieważ jest to kluczowa inwestycja, równie ważna jak sam kurs.

Bez specjalnych, a przede wszystkim, wygodnych butów do tańca nie zajdziemy, a raczej, nie zatańczymy zbyt daleko. Dlatego też naprawdę nie ma sensu na tym zbytnio oszczędzać, ponieważ, nomen omen, pójdzie nam to w pięty. Nie opłaca się zapisywać na kurs, jeżeli nie planujemy także zainwestować w odpowiednie do tej misji obuwie. Są to bowiem rzeczy, które są ze sobą nierozerwalnie związane. Jest to zatem po prostu siła wyższa. Może i szewc bez butów chodzi, ale tancerz bez nich działać nie może.

5


Warto zobaczyć Materiały powiązane: buty do tańca, salsa

Wyraź swoją opinię!