Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Wydarzenie: Angolamente Sensual


  • Rozpoczęcie: 22 października 2010, o godzinie 19:00

  • Zakończenie: 24 października 2010, o godzinie 20:00


Angolamente sensual to weekend z kulturą angolańską, podczas którego zapoznamy się z trzema najpopularniejszymi stylami muzycznymi i tanecznymi pochodzącymi z Angoli. Podczas warsztatów tanecznych będziemy mieli okazję poznać bliżej zmysłową kizombę, która już od kilku lat podbija europejskie kluby, frywolną sembę, której spontaniczność i energia nie pozwoli nikomu zejść z parkietu oraz elektryzujące kuduro, które, tak jak latynoski reggaeton, jest angolańską odpowiedzią na amerykański hip-hop.

Prelekcje otwierające całe wydarzenia oraz zajęcia taneczne poprowadzi Jamba Mulimbwe, Angolańczyk, profesjonalny instruktor, założyciel szkoły tańca oraz promotor kultury angolańskiej w Czechach wraz ze swoją partnerką Lily Barnó.

Oprócz warsztatów tanecznych odbędą się dwie gorące imprezy w warszawskim klubie Balsam, które poprowadzi Dj Job, Angolańczyk, rezydent klubu Palanca w czeskiej Pradze, specjalizujący się w rytmach afro-karaibskich. Na imprezach nie zabraknie również animacji tanecznej – dança da familia.

Piątkową imprezę rozpoczniemy od prelekcji Jamby Mulimbwe o muzyce i tańcach pochodzących z Angoli oraz obejrzymy fragmenty koncertów największych angolańskich gwiazd (Anselmo Ralph, Yuri da Cunha, Helvio, Ary, Emma, Perola, Heavy-C, Cristo, Bigu Ferreira). W ten sposób poznamy różne ciekawe i odmienne formy muzyki angolańskiej: od tradycyjnej semby, poprzez zmysłową kizomba, namiętną tarraxinhę, aż po nowoczesne i elektryzujące kuduro oraz r’n’b i hip-hop.

Tego nie można przegapić! Trzeba tam być i na własnej skórze poczuć czym dokładnie jest Angolamente Sensual.

Warsztaty taneczne w Saska Dance Studio,

ul. Arabska 7 a
imprezy w klubie Balsam, ul. Racławicka 99.

Szczegóły i zapisy na www.ZouKizomba.plMiejscowość: Warszawa
Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Angolamente sensual 2: Friday, FriPMCESTOctober_October+0200ROctPMCEST
  2. Angolamente Sensual 3: Friday, FriPMCESTOctober_October+0200ROctPMCEST
  3. I LOVE KIZOMBA - DRUGIE URODZINY - IMPREZA W WARSZAWIE: Friday, FriPMCETJanuary_January+0100RJanPMCET