Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Kubański pianista Omar Sosa podczas Jazz Jantar dodano: 19-08-2011

  Miłośnicy afrokubańskich rytmów połączonych z jazzowym brzmieniem powinni przygotować się na nie lada atrakcję. Już 16.11.2011 w Gdańsku podczas Jazz Jantar zagra wybitny muzyk Omar Sosa!

  "Kubański pianista Omar Sosa połączył afrykańskie motywy z duchem Milesa Davisa i niemieckim rapem. (…) Omar Sosa zna muzykę Afryki lepiej niż którykolwiek inny jazzman, a co najważniejsze, potrafi w oryginalny sposób wykorzystać nie tylko poruszające rytmy, ale i chwytliwe melodie. Tę zaintonował kubański flecista i saksofonista Leandro Saint-Hill, a podchwycił niemiecki trębacz Joo Kraus. Sosa grał na zmianę to na fortepianie, wybijając miarowy rytm, to na zestawie elektronicznych instrumentów klawiszowych. W basowych rytmach Childo Tomasa słychać było funkowe fascynacje. Kulminacyjnym momentem był długi utwór poświęcony Milesowi Davisowy, inspirowany tematem „So What“ z albumu „Kind of Blue“. Sosa wykorzystał też fragment oryginalnej wypowiedzi Milesa. Melodeklamację po niemiecku włączył Joo Kraus. Co ciekawe, Sosa przeniósł muzykę z lat 50. w brzmienie elektrycznego zespołu Davisa z lat 80."

  "Kiedy urodzony na Kubie, a na stałe rezydujący w Barcelonie Omar Sosa wykonuje swoją muzykę w klubie, nie można powiedzieć, że po prostu gra koncert dla zgromadzonej w nim publiczności. Muzyk wyczarowuje serię muzycznych postaci-duchów, tworząc w ten sposób magiczne królestwo, które próżno by porównywać z jakimkolwiek istniejącym światem. Pianista łączy ze sobą najstarsze i najnowocześniejsze muzyczne wzorce, tworząc tym samym kompozycje organicznie doskonałe. Zdaje się, że jego obecny zespół, czyli Afri-Lectric Quintet to jego, do tej pory, najlepszy projekt."

Więcej o wydarzeniu przeczytacie tutaj.

 Gdzie: Gdzie: Gdańsk
Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Koncert: Omar Sosa podczas Jazz Jantar 2011: Wednesday, WedPMCETNovember_November+0100RNovPMCET
  2. Kubańczyk Omar Sosa w Filharmonii Gorzowskiej
  3. Nominacje do nagrody 12th Latin GRAMMY
Gdzie: Źródło: Klub Żak
Gdzie: Popularność:
5

Wyraź swoją opinię!