Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Wydarzenie: Globaltica 2011 oraz koncert Afro-Cuban All Stars


  • Rozpoczęcie: 29 lipca 2011, o godzinie 10:00

  • Zakończenie: 31 lipca 2011, o godzinie 23:00


GlobalticaZapraszamy wszystkich na siódmą edycję Festiwalu Globaltica! W dniach 29-31 lipca 2011 Park Kolibki po raz kolejny stanie się miejscem spotkań kultur z najdalszych zakątków świata.

W sobotę, 30 lipca, gwiazdą wieczoru będzie Afro Cuban All Stars!

 

JUAN DE MARCOS AFRO-CUBAN ALL STARS

Na scenie w Parku Kolibki wystąpią największe światowe gwiazdy muzyki kubańskiej. Do Gdyni przybędzie zespół Juan de Marcos Afro-Cuban All Stars – formacja założona w 1997 roku przez Juana de Marcosa Gonzáleza, założyciela i lidera legendarnej grupy Sierra Maestra oraz współinicjatora kultowego Buena Vista Social Club.

„All Stars” to w tym wypadku bardzo trafne określenie – wielu członków formacji stało się czołowymi gwiazdami kubańskiej muzyki granej na całym świecie i przeszło do legendy sceny world (wystarczy wspomnieć choćby nieżyjących już: Ibrahima Ferrera czy Rubéna Gonzáleza).

Także „Afro-cuban” to cenna wskazówka przy określaniu tego, co prezentują na scenie Kubańczycy. Jeśli praktycznie całość kubańskiej muzyki posiada elementy afrykańskie, to Afro-Cuban All Stars zaprezentują na scenie między innymi klasyczny przykład tego połączenia – muzykę son. Son po hiszpańsku oznacza dosłownie „dźwięk”. Jako styl muzyczny narodził się w XVI wieku na wyspie Hispaniola, będąc połączeniem muzyki hiszpańskiej z rytmami i instrumentami perkusyjnymi afrykańskich plemion bantu i arará.

To właśnie Juan de Marcos González był głównym prowodyrem przywrócenia świetności i pamięci muzyki son wraz z jej tradycyjnym instrumentarium i technikami wokalnymi. Jednak opisywany projekt daleki jest od prezentowania tego, co już zabrzmiało w muzyce son od XVI wieku do lat 30tych XX wieku, kiedy zyskała światową popularność. Do zespołu zaprasza młodych muzyków i eksperymentuje ze współczesnymi nurtami obecnymi w muzyce kubańskiej. Afro-Cuban All Stars to więc nie tylko son. Zespół dokonuje fuzji różnych nurtów obecnych w kubańskiej kulturze. W ich utworach usłyszymy więc rozmaite inspiracje muzyczne, takie jak chachachá, salsa, kubańska odmiana bolero, timba, guajira, danzón czy rumba. Dzięki łączeniu stylów i programowym wręcz zmianom w składzie zespołu jest to raczej żywy projekt ukazujący różne style i zmienne okresy muzyki kubańskiej niż nurt mający określone miejsce w historii muzyki.

Ogromna energia na scenie, kubańskie rytmy w nadmorskiej scenerii i tradycja mieszająca się ze współczesnością – to wszystko w Gdyni na Festiwalu Kultur Świata Globaltica.

 

Ceny biletów w sieciach Empik, Eventcom, Ticketpro (dostępne od 15. maja)
Przedsprzedaż (do 22.07.11):

  • Bilet na jeden dzień - 20 zł
  • Karnet na dwa dni - 30 zł
  • Trzeci dzień – wstęp wolny !

Cena od 22.07:

  • Bilet - 25 zł
  • Karnet - 35 zł

W przypadku kupowania biletów w sieciach, do podanych powyżej kwot należy doliczyć marżę sieci w wysokości 3 zł (do 22. lipca) lub 4 zł (po 22. lipca).
Po 15. maja bilety będą dostępne także w punktach sprzedaży na terenie Trójmiasta - informacja wkrótce.

 

Więcej informacji na stronie GLOBALTICA World Culture Festival 2011.Miejscowość: Gdynia
Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. „Żaczek Wyspa Jak Wulkan Gorąca": Thursday, ThuPMCESTMay_May+0200RMayPMCEST
  2. Koncert: Omar Sosa podczas Jazz Jantar 2011: Wednesday, WedPMCETNovember_November+0100RNovPMCET
  3. Afro-Bailar: Wednesday, WedPMCETNovember_November+0100RNovPMCET