Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Wydarzenie: Cubanacan - wyprawa rowerowa na Kubę


  • Rozpoczęcie: 25 listopada 2012, o godzinie 00:00

  • Zakończenie: 29 grudnia 2012, o godzinie 00:00


CubanacanKim był najsłynniejszy „kubański Polak”, co pirat z Warszawy pijał w oberży w Santiago de Cuba i czy ktoś jeszcze pamięta pierwszego zagranicznego zwycięzcę Vuelta a Cuba? Tego wszystkiego i jeszcze więcej spróbują się dowiedzieć uczestnicy wyprawy na Kubę, która rusza pod koniec listopada

Trzech z czterech członków ekipy to osoby dobrze znane Czytelnikom „Rowertouru” z udziału w sztafecie „Afryka Nowaka”: Piotr Sudoł, Radek Okieńczuk i Piotr Tomza. Czwartym do brydża i do cygara jest szczeciński fotograf Gustaw Dudka.

- Chcemy przełamać stereotypy w postrzeganiu Kuby – opowiada Piotr Sudoł, pomysłodawca. – O Rewolucji i dźwiękach Buena Vista Social Club napisano do tej pory sporo, a już na przykład o historii polskiego generała, bohatera narodowego Kuby z lat wojny o niepodległość, Karola Roloffa-Miałowskiego, znacznie mniej. I właśnie takie wątki nas interesują – nieoczywiste, niepopularne, niemieszczące się w utartej stylistyce.

CubancanStąd pomysły na odwiedzenie kubańskiego fanklubu fiata 126p, na odnalezienie jedynej jeżdżącej do dzisiaj po wyspie warszawy czy poszukiwanie śladów polskich piratów, którzy z powodzeniem łupili statki na Karaibach na początku XIX wieku. Na realizację tych planów uczestnicy wyprawy dają sobie miesiąc. Ciekawych i zapomnianych historii szukać będą rzecz jasna na rowerach.

Planowana trasa podróży: Hawana - Guanabacoa - Cienfuegos - Santa Clara - Caibarien - Cayo Coco - Santiago de Cuba - Baracoa - Playa Guardalavaca – Holguín – Hawana.

Zapraszamy do śledzenia postępów wyprawy na www.cubanacan.pl oraz na profilu facebook.com/cubanacan2012.

 

 Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Cubanacan: Reporterska wyprawa rowerowa na Kubę
  2. Globaltica 2011 oraz koncert Afro-Cuban All Stars: Friday, FriAMCESTJuly_July+0200RJulAMCEST
  3. Taniec nie zna granic 2013: Friday, FriAMCESTAugust_August+0200RAugAMCEST

Wyraź swoją opinię!

Aby zamieścić komentarz, musisz się zalogować.

Zaloguj się w prosty sposób, używając swojego konta w portalu Facebook
 
Zapraszamy do komentarzy